Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej prezentujemy listę najczęściej zadawanych przez Was pytań odnoście naszych naturalnych świec sojowych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. W przypadku innych, nurtujących Was pytań, zapraszamy do kontaktu.

1. Jak przechowywać świeczki sojowe?

Świeczki sojowe najlepiej przechowywać w chłodnych, suchych pomieszczeniach, z daleka od światła słonecznego. Nie należy stawiać ich w pobliżu kaloryfera czy paleniska kominka. Uszkodzenia świec wynikające z ekspozycji na słońce nie podlegają  reklamacjom. Wosk sojowy zacznie mięknąć i topić się w temperaturze około 45-50°C. Aby ograniczyć ulatnianie się zapachu, sugerujemy trzymanie świec przed paleniem w oryginalnych opakowaniach.

2. Czy świece sojowe mają termin przydatności do użycia?

Proponujemy, by po otwarciu i zapaleniu świecy po raz pierwszy zużyć ją do końca w czasie 9 miesięcy.

3. Rozlała mi się świeca sojowa - jak mogę  usunąć wosk z powierzchni?

Najpierw pozwól woskowi w pełni zastygnąć. Wtedy usuń większe kawałki podważając je delikatnie. Resztki wosku usuniesz bez problemu ciepłą wodą z łagodnym detergentem. Upewnij się, że używany detergent nie zaszkodzi powierzchni, którą czyścisz.

4. Czy wosk sojowy to jakaś mieszanka z parafiną?

W Ecoluna używamy tylko czystego wosku sojowego, pochodzącego z upraw ekologicznych i testowanego dermatologicznie.

5. Mam świecę z drewnianym knotem, jednak on tylko się żarzy, to normalne?

Tak, drewniany knot nie powinien się palić pełnym płomieniem (jak knot bawełniany), tylko żarzyć w czasie ciągłości palenia. Jego cechą pożądaną i charakterystyczną jest również wydawany odgłos skwierczenia i trzaskania - zupełnie jak podczas palenia ogniska.

6. Pojawiły się krople na powierzchni mojej świecy, co to jest?

Te krople nazywają się potocznie "poceniem się" świecy sojowej. Pojawia się on najczęściej jako rezultat dużych zmian temperatury, np. w transporcie (klimatyzacja w aucie - gorąco w pomieszczeniu lub odwrotnie). Możesz krople pozostawić (nie wpłynie to na jakość palenia się świecy i nie powinny się pojawić ponownie po pierwszym paleniu świecy) lub delikatnie wytrzeć chusteczką papierową. 

7. Dlaczego moja świeca zmienia kolor?

Jest kilka czynników, które potrafią zmieniać kolor wosku, szczególnie po jego zapaleniu. Główną przyczyną są olejki eteryczne zawarte w świecy, które zmieniają barwę pod wpływem temperatury. Ponieważ stosujemy mieszankę olejków, różnice w obrębie jednej świecy mogą być widoczne po jej zastygnięciu pomimo odpowiedniego mieszania.

Przebarwienie wosku w żaden sposób nie wpływa na jakość świecy czy siłę zapachu. Nie jest też powodem do zgłaszania reklamacji.

8. Kupiłam dwie świece zapachowe w jednej serii i nieco różnią się kolorem. Czy to normalne?

Oczywiście. Ten sam zapach może mieć nieco inną barwę zależnie od partii produkcyjnej. Jest to zupełnie normalna charakterystyka naturalnych świec sojowych, wytwarzanych ręcznie. Kolor nie ma żadnego wpływu na jakość świecy i długość jej palenia. Czasami kolor zmienia się także pod wpływem rozgrzania się wosku przy paleniu. To również naturalne zjawisko. Niektóre olejki zapachowe zmieniają swą barwę już kilka dni po produkcji, a inne utrzymują kolor nawet przez kilka miesięcy.

Ecoluna - przestrzeń dla Ciebie

Świeca i ozdoby

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl