O naszych świecach

Poznaj aromaterapeutyczne świece sojowe z naturalnego wosku

Nasze świece wyrabiamy ręcznie przy użyciu tylko najwyższej jakości wosku pozyskanego z ekologicznej uprawy soi, w całości biodegradowalnej. 
 
Do świec dodajemy wyłącznie czyste olejki eteryczne – dlatego w zależności od rodzaju świecy ma ona oddziaływanie wzmacniające organizm, relaksujące, łagodzi bóle i napięcia, a nawet pełni rolę afrodyzjaka. To co wyróżnia Ecolunę to stosowanie 12% stężeń olejków w świecy, co jest jednym z najwyższych na rynku.
 

Świece sojowa

Właściwości fizyczne naszych świec zapachowych

 
Wosk sojowy spala się o 50% wolniej i emituje o 90% mniej dwutlenku węgla niż świece parafinowe. Ponieważ topi się on w temperaturze około 38°C, dotknięcie roztopionego wosku nie grozi poparzeniem. Dodatkowo, świeca z wosku sojowego nie dymi, oraz nie osadza się na niej sadza.
 
Różnice w zabarwieniu świecy wynikają z zastosowanych w niej olejków. Różnice w ułożeniu zatopionych kwiatów są charakterystyczne dla wyrobów "hand made" i powodują, że każda świeca jest niepowtarzalna.
 
Naturalne świece sojowe mają charakterystyczną "pamięć" pierwszego palenia, dlatego po raz pierwszy użyj świecy gdy może palić  się tak długo, aby roztopić wosk na całej szerokości. Po wypaleniu świecy pojawi się tzw. lampion (jak na zdjęciu).
 
 

Zestaw Ecoluna

Nasza rada

 
Po wypaleniu świecy zapachowej, włóż pozostały wosk w całości lub kawałkach do woreczka (wykonanego z lnu, bądź płótna) i wykorzystaj go jako aromat do szafy. Dzięki temu, będzie cieszyć Cię swoim zapachem jeszcze wiele tygodni.
 
Warto zaznaczyć, że w słoikach wosk wypala się w całości. Pamiętaj, aby dodatki kwiatowe dodane do słoiczków usuąć przed pierwszym paleniem lub dosuńąć maksymalnie do brzegów słoika.
 
Więcej o oddziaływaniu i zapachach olejków znajdziesz w zakładce Właściwości olejków eterycznych. Zachęcamy również do zapoznania się z zasadami bezpiecznego używania świec naturalnych.
 
Ecoluna - przestrzeń dla Ciebie

Świeca i ozdoby

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl